جلسه کمیسیون دانشجویی استان

جلسه کمیسیون دانشجویی استان
سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری: «دانشگاه ها باید نقش‌آفرین و تصمیم ساز باشند».
 محمد هادی مرعشی، سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری در جلسه کمیسیون دانشجویی استان گفت: در حال حاضر دانشگاه ها کمتر در تصمیم سازی های استان دخیل هستند در حالی که دانشگاه به عنوان محلی پویا و بانشاط باید با نقش آفرینی، تاثیرگذاری خود را در همه شاخصهای توسعه استان نشان دهد.
 مرعشی با اشاره به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو اظهار داشت: باید با تقویت فضای سیاسی در مدار قانون در دانشگاه‌ها، امکان اظهار نظر و نقد سازنده را به دانشجو بدهیم.
وی افزود: در این راستا برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی که از منویات مقام معظم رهبری نیز است؛ باید به نحو احسن در دانشگاه‌ها برنامه ریزی شود. معاون استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: خوب است در روز دانشجو روحیه شور و شعور سیاسی دانشجو در دانشگاه جریان داشته باشد تا در این بستر شاهد نقش آفرینی و تاثیرگذاری این قشر از جامعه باشیم.
مرعشی گفت: دانشگاه ها نیز باید اهتمام لازم را در راستای فراهم آوردن این فضا داشته باشند.
  مدیر کل امور سیاسی و انتخابات استانداری نیز در این جلسه گفت: وجود نقد و گلایه در محیط‌های دانشگاهی در واقع بیانگر میزان رضایتمندی جوانان از نظام سیاسی کشور است.
 کوثری افزود: در درون این نقد سازنده نوعی اعتماد و احساس امنیت هم وجود دارد و اگر این اعتراض‌ها  و نقدها نباشد به این معنی است که دانشجو به این نتیجه رسیده که فضای سیاسی در حالت انسداد است و نقدها دیگر اثرگذار نیستند.
۷ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۱۳
تعداد بازدید : ۱,۰۱۰
کد خبر : ۸,۰۹۹