جلسه کمیسیون فاقدین شناسنامه و مشکوک التابعین

جلسه کمیسیون فاقدین شناسنامه و مشکوک التابعین

ابوذر کوثری مدیر کل سیاسی:
🔴جلسه کمیسیون فاقدین شناسنامه و مشکوک التابعین به ریاست سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری با هدف ایجاد وحدت رویه به منظور تسریع در رفع مشکلات فاقدین شناسنامه استان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی استانداری، محمدهادی مرعشی سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری در این جلسه ضمن تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی و گرامیداشت یوم الله ۹ دی اظهار داشت: موضوع فاقدین شناسنامه و مشکوک التابعین بسیار حائز اهمیت است چرا که این موضوع با امنیت ملی کشور گره خورده و اگر در بررسی پرونده های فاقدین دقت لازم صورت نگیرد، در آینده کشور دچار آسیب های فراوان می شود.
 وی گفت: ایجاد سازمان ثبت احوال کشور از یک قرن پیش و ایجاد اداره کل آن مجموعه در استان از حدود ۹۰ سال قبل و در عین حال وجود افراد فاقد شناسنامه در استان جای تامل دارد.
 مرعشی افزود: فرمانداران موضوع فاقدین شناسنامه را با دقت بررسی و به حوزه سیاسی استانداری منعکس کنند تا از هرگونه سوء استفاده و اقدام خلاف قانون جلوگیری شود.
 مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری نیز در این جلسه گفت: مسئله فاقدین شناسنامه یک امر بین دستگاهی است و هیچ نهادی به تنهایی نمی تواند تولی گری آن را برعهده بگیرد.
کوثری تاکید کرد: یکی از آسیب‌هایی که باعث شده روند رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده‌های مربوط به این حوزه با تاخیر مواجه شود، بخشی نگری دستگاه های متولی در این حوزه است.
وی گفت: مسئله فاقدین و مشکوک التابعین در استان فقط یک بعد ندارد بلکه مسئله چند بعدی است که هر یک از دستگاه های ذیربط در این زمینه می بایست درعین بیان ملاحظات سازمانی در رسیدگی به این مسئله کمک کنند تا دستگاه‌های دیگر نیز در فیصله امور مربوط به فاقدین شناسنامه توفیق داشته باشند.

۱۱ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۵۹
تعداد بازدید : ۶۷۶
کد خبر : ۸,۲۰۴