🔹«ایرنا یکی از مهمترین متولیان رسانه ای گلوگاه امنیتی کشور است».

🔹«ایرنا یکی از مهمترین متولیان رسانه ای گلوگاه امنیتی کشور است».
سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری:


🔹«ایرنا یکی از مهمترین متولیان رسانه ای گلوگاه امنیتی کشور است».

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: این استان گلوگاه امنیتی کشور است و ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی یکی از مهمترین متولیان حوزه رسانه ای این گلوگاه محسوب می شود.

ایرنا یکی از مهمترین متولیان رسانه ای گلوگاه امنیتی کشور است

به گزارش روابط عمومی استانداری به نقل از ایرنا ابوذر کوثری در دیدار رئیس، خبرنگاران و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان  اظهار داشت: ایرنا به عنوان «خبرگزاری رسمی و دولتی جمهوری اسلامی ایران» قدرت گفتمان سازی و تاثیر گذاری زیادی در جامعه را دارد.
وی بیان کرد: با وجود رشد فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در کشور، خبرگزاری ها بویژه خبرگزاری رسمی کشور از تاثیر گذاری بسیار بالایی در سطح جامعه برخوردارند.
سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با وجود اینکه اخبار و اطلاعات در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی رد و بدل می شود اما خبر رسمی متعلق به خبرگزاری ها بویژه خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی است که از مرجعیت خبری بالایی برخوردار است.
وی با بیان اینکه منابع رسمی خبری، خبرگزاری ها هستند و مرجعیت خبری متعلق به خبرگزاری رسمی کشور است گفت: رسانه ها در جامعه از تاثیر گذاری بسیار بالایی برخوردارند که می توان از این فرصت ارزشمند در جهت فرهنگ سازی و گفتمان سازی استفاده کرد.

شناساندن چهره واقعی و زیبای سیستان و بلوچستان بسیار مهم است و خبرگزاری ها می توانند یک بازنمایی واقعی از این استان انجام دهند. زیرا آنچه که در ذهن بسیاری از هموطنان خارج از استان نقش بسته با واقعیات استان خیلی متفاوت است.
کوثری؛ سیستان و بلوچستان را به لحاظ قومیتی، سیاسی، مذهبی و امنیتی شرایط بسیار خوبی ارزیابی نمود و گفت: «این استان از جهت امنیتی شرایط قابل قبولی دارد و تصور پایین بودن ضریب امنیتی این استان خلاف واقع است».
همچنین ایشان تصریح کرد: ایرنا با توجه به نقش و تاثیر گذاری‌ای که در جامعه دارد می تواند اذهان عمومی کشور را به سمت واقعیات سیستان و بلوچستان معطوف کند.
کوثری با اشاره به برخی مشکلات سیستان و بلوچستان از جمله کمبود آب اظهار داشت: مسائل زیست محیطی و کمبود آب به دلیل تغییرات اقلیمی مشکلاتی را برای مردم این استان به وجود آورده و متاسفانه برخی افراد از این مساله که ناشی از وضعیت جوی است گاها بهره برداری های سیاسی می کنند که رسانه ها در زمینه روشنگری این موضوع نقش بسزایی دارند. آب در سیستان و بلوچستان  یک مساله اجتماعی است که به طور غیر واقعی در حال تبدیل به بحران سیاسی است.
وی ادامه داد: غالب کشور با مشکل خشکسالی رو به رو بوده و تنها مختص سیستان و بلوچستان نیست اما در این استان مساله آب به پدیده ای تبدیل شده که از آن بهره برداریهای غیر واقع و غیر مردمی می شود و این اتفاق نیز رخ داده است.
کوثری با توجه به بافت و ترکیب قومی و مذهبی استان گفت: «برخی افراد مسائل قومی و مذهبی را در سیستان و بلوچستان بزرگ نمایی می کنند، اما چنین مسائلی به طور فراگیر مطرح نیست و مردم با یکدیگر در کمال آرامش و صمیمیت زندگی می کنند. این بزرگ نمایی‌ها در سیستان و بلوچستان ناظر بر یک نوع هدف گذاری و مبتنی بر منافعی است که عمدتا از بیرون کشور رخ می‌دهد. کسی منکر مشکلات و کمبودها در سیستان و بلوچستان نیست، اما برخی افراد که نظر مساعدی نسبت به مسائل استان و کشور ندارند به این امر دامن می زنند.
سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: این استان محل مصدر امنیت کشور و در واقع گلوگاه امنیت ایران اسلامی است و دستگاههای فعال در سیستان و بلوچستان به مثابه متولیان این گلوگاه هستند و ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی یکی از مهمترین متولیان حوزه رسانه ای این گلوگاه محسوب می شود.
کوثری اظهار داشت: محرومیت زدایی در سیستان و بلوچستان محور تمامی حوزه های فعالیتی دستگاههای اجرایی استان و همواره محور بحث و تبادل نظر مسئولین می باشد و اعتقاد ما بر این است که نوع سیاست ورزی در سیستان و بلوچستان باید ناظر بر توسعه این استان باشد. وی با بیان اینکه اقدامات محرومیت زدایی و توسعه این استان برای ما نسبت به مسائل سیاسی اولویت دارد گفت: تنها دوره ای است که دولت و حاکمیت به نوعی به هم خیلی نزدیک شده و به عبارتی هر دو یک ساختار سیاسی تلقی می شوند. دوره کنونی که نزدیکی دولت و ملت است فرصتی شایسته برای رسانه بویژه خبرگزاری ایرناست که در جهت ایجاد امید در جامعه بیش از پیش تلاش کنند.
وی تصریح کرد: امروز همگان می دانند که تقویت دولت، تقویت حاکمیت و نظام است و باید به این سمت حرکت کنیم.
سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: نباید به مسائل سیاسی که باعث ایجاد شکاف در جامعه و کشور می شود دامن زد.
وی با اشاره به نقش رسانه ها در توسعه جوامع، به اهمیت هم‌دلی و هم‌گرایی رسانه ها و دستگاههای دولتی برای پیشبرد اهداف توسعه ای در سیستان و بلوچستان پرداخت و گفت: باید به نحوی تدبیر و برنامه ریزی کرد که بتوان به راحتی به اهداف مدنظر -که همان توسعه و پیشرفت استان است- رسید.
کوثری اظهار داشت: رسانه ها باید منعکس کننده مسائل و مشکلات مردم به مدیران دستگاههای دولتی باشند تا بتوان با هم افزایی و همکاری، بسیاری از این مشکلات را برطرف کرد.
وی ضمن بیان اینکه احساس همدلی و همسویی باید در ارتباط بین مسئولان و رسانه ها برای پیشبرد اهداف توسعه ای در سیستان و بلوچستان بیش از پیش ایجاد شود، توسعه‌ی بُعد سیاسی رسانه‌ها را مهم ارزیابی کرد و گفت: مدیریت رسانه، بینش سیاسی بالایی را برای دفاع از مسایل کشور می طلبد.
در پایان کوثری اظهار امیداواری کرد که ارتباط بین رسانه‌ها و حوزه سیاسی استانداری سیستان و بلوچستان بیش از گذشته گسترش یابد.
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۲۵
تعداد بازدید : ۵۶۸
کد خبر : ۸,۳۱۳