اولین سمینار فرمانداران استان سیستان و بلوچستان در سال 1398 برگزار شد.

    سمینار فرمانداران استان سیستان  و بلوچستان به منظور بررسی و تصمیم گیری موضوعات استان با حضور استاندار محترم سیستان و بلوچستان در دو نوبت صبح و عصر به میزبانی فرمانداری شهرستان خاش در تاریخ 1398/01/21برگزار شد.

   در این همایش یک روزه که برخی دستگاههای اجرایی نیز حضور داشتند، موضوعات مورد بحث کنکاش شده و تصمیمات لازم أخذ شد.

   آقای موهبتی؛ استاندار سیستان و بلوچستان با تبریک سال نو شمسی و اعیاد شعبانیه و مناسبتهای وابسته، ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا در خصوص نهاد مردمی و مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بیان داشتند: این اقدام آمریکا، پیامدهایی شامل افزایش ضریب وحدت و همدلی بیشتر ملت ایران و انسجام، اتحاد و تحکیم ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران را بیش از پیش با این نهاد را در پی داشته است. وی در ادامه به نقش این نهاد مردمی در کشور پرداخت و بیان داشت: امام با بیان تاریخی خود در این خصوص که «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود»، به روشنی نقش سپاه را عنوان و در جامعه نهادینه کردند. هدف آمریکا از این اقدام، سپاه نبود، بلکه ملت بزرگ ایران و انقلاب اسلامی است که منافع آنها را به خطر انداخته است. هم اکنون سپاه بزرگترین مبارز جهان حاضر با تروریسم است.

   برگزاری انتخابات، بعنوان وظیفه ذاتی وزارت کشور، موضوع بعدی سخنان ایشان بود که اهمیت آن را برای فرمانداران بیان و از آنها خواست مباحث و موارد انتخاباتی را مورد توجه جدی قرار بدهند و هماهنگی لازم را با استان داشته باشند.در همین رابطه، اقدام برابر قانون و آئین نامه ها را ضامن سلامت اجرای امور و از هم واجبات مطرح کرد.

    موضوع مهم دیگری که در این میان مورد توجه ایشان بود، مبحث احزاب سیاسی و تشکیل خانه احزاب در استان و شهرستانها بود که به عنوان اولویت حوزه سیاسی و اجتماعی استانداری مطرح است.

    ایشان در ادامه با اشاره به شرایط جوی استان و گزارشهای هواشناسی، توجه فرمانداران محترم را به مدیریت حوادث غیر مترقبه جلب و از آنها خواست با تشکیل ستادهای بحران شهرستانها و بررسی شرایط و اقلیم شهرستانهای حوزه ماموریت، اقدام مناسب را در مواجهه با شرایط بحرانی داشته و برنامه ریزی صحیحی را بنمایند.


 

 

۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۲۲
تعداد بازدید : ۵۳۳
کد خبر : ۸,۵۳۵